Zapowiedzi filmowe - sierpień, czyli czym nas skusi duży ekran?


Sierpień 2015r. w filmowym świecie będzie trochę zagadkowy, po części szpiegowski, oraz przede wszystkim super bohaterski. W gąszczu zapowiedzi kinowych znajdą się tytuły, których nie można nie zobaczyć , oraz takie których lepiej nie widzieć. By oszczędzić Wam zbędnego dylematu, przygotowałem listę propozycji, które zdecydowanie zaliczają się do tej pierwszej grupy.„Dar”


Oryginalny tytuł: „The Gift”
Produkcja:  USA (2015)
Gatunek: Dramat / Thriller
Reżyseria: Joel Edgerton
Scenariusz: Joel Edgerton


Thriller autorstwa Joel’a Edgerton’a. Jest to także jego debiut, zarówno w roli scenarzysty jak i reżysera. Simon (Jason Bateman) i Robyn (Rebecca Hall) młode małżeństwo kupuje swój własny, wymarzony dom, w którym mają razem zamieszkać. Są szczęśliwi, zakochani, a na dodatek wszystko układa się po ich myśli. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy poznają miłego człowieka z sąsiedztwa- Gordo (Joel Edgerton), w którym Simon
rozpoznaje dawnego kolegę z liceum. Zaczyna robić się coraz bardziej dziwnie, gdy niedawno poznany sąsiad  przesyła parze prezenty, ot tak bez żadnej okazji. Początkowo nic nie znaczące podarunki, były miłym gestem, jednak po pewnym czasie zaczęły irytować młodych małżonków, tym bardziej, że stawały się coraz bardziej kłopotliwe i tajemnicze. Jak się później okazuje, Gordo i Simona łączy mroczny sekret z przeszłości, a wysyłane upominki miały za zadanie sprowokować Simona. W końcu przed przeszłością nikt nie ucieknie. Dystrybucją zajmuję się Monolih Films. Premiera w Polsce przewidziana jest na 7 sierpnia 2015 roku.
   
„Fantstyczna czwórka”

Oryginalny tytuł: „The Fantastic Four”
Produkcja USA (2015)
Gatunek:  Akcja/Sci-Fi
Reżyseria : Josh Trank
Scenariusz : Josh Trank, Simon Kinberg, Jeremy SlateKolejna produkcja ze stajni Marvela. Swoją drogą Marvel ostro atakuje ostatnio, szczególnie mały ekran. Wyprodukował szereg serii ze swoimi super bohaterami i zapowiada, że będzie ich jeszcze więcej. Do tej pory mogliśmy podziwiać: Agentów Tarczy, Agentkę Carter, czy  Daredevil’a. Tym samym potwierdzono już, że wkrótce na małym ekranie zobaczymy także: Iron Fist, Luke Cage, X-Men’a i Defenders. Tym razem Marvel na duży ekran przenosi swój pierwszy komiks. Fantastyczna czwórka to reebot filmu z 2005r pod tym samym tytułem. Fabuła skupia się na czwórce młodych wyrzutków, którzy teleportują się do innego wymiaru. W przedziwnym świecie w którym się znaleźli ich ciała ulegają fizycznym przemianom, a sami nabierają nadprzyrodzonych mocy. W ten o to sposób jesteśmy świadkami narodzin: człowieka –pochodni (Michael B. Jordan), pana fantastycznego (Miles Teller), którego ciało jest rozciągliwe jak z gumy, Rzeczy (Jamie Bell)- stwora z kamiennym ciałem, oraz niewidzialnej kobiety (Kate Mara). Młodzi super-bohaterowie, muszą jeszcze opanować swoje umiejętności i nauczyć się je wykorzystywać, bowiem czeka ich misja ratowania Ziemi i niemiłe spotkanie ze swoim dawnym „przyjacielem”.  Całość wyreżyserował młody Josh Trank (Punkt Krytyczny, Kronika). Z Fantastyczną czwórką spotkamy się w kinach 14 sierpnia.


„Kryptonim U.N.C.L.E.”

Oryginalny tytuł: „The Man From U.N.C.L.E.”
Produkcja:  USA (2015)
Gatunek: komedia/Akcja
Reżyseria: Guy Ritchie
Scenariusz: Guy Ritchie, Lionel WigramGratka dla wielbicieli kina szpiegowskiego. Film akcji, którego tłem są lata 60-te XX wieku i związany z nimi okres zimnej wojny. Fabuła skupia się na dwóch postaciach – agencie amerykańskiego wywiadu CIA Napoleona Solo i szpiegu KGB Illyi Kuryakina. Odwieczni wrogowie muszą puścić w niepamięć dawne uprzedzenia i połączyć siły, bowiem czeka ich nie lada problem - tajemnicza międzynarodowa organizacja przestępcza, która jest w posiadaniu technologii i broni nuklearnej. Jej celem jest rozpowszechnienie i użycie broni masowego rażenia, a tym samym zagłada całego świata. W obliczu tak wielkiego niebezpieczeństwa, agenci muszą stawić opór wrogiej organizacji, by nie doprowadzić do ogólnoświatowej katastrofy. Powinni się także spieszyć bo czasu jest coraz mniej. W rolach głównych zobaczymy m.in.  Hugh Grant’a, Henry’go Cavill’a, Jared’a Harris’a, oraz Elizabeth Debicki. Nowe dzieło Guy’a Ritchie’go będzie miało swoją premierę 21 sierpnia br.


„Hitman Agent 47”

Produkcja:  USA (2015)
Gatunek: Thriller/Akcja
Reżyseria: Aleksander Bach
Scenariusz: Skip Woods, Michael Finch, Kyle Ward


W zasadzie kontynuacja thrillera „Hitman” z 2007 roku, którego scenariusz powstał na podstawie znanej wszystkim, gry komputerowej pod tym samym tytułem. Agent 47 powraca w nowej odsłonie. Tym razem skonfrontuje się z tajemniczą korporacją, która postanowiła odkryć jego przeszłość i stworzyć na jego podobieństwo armię super zabójców. Pomoże mu w tym młoda nieznajoma kobieta, z którą połączy siły i wspólnie stawią czoła antagonistycznej korporacji. Tytułowego Hitmana zaprojektowano genetycznie, a następnie wyszkolono na nieustraszonego zabójcę. Dzięki swojej wrodzonej inteligencji i sprytowi, a także niezwyklej sile i odporności stał się najskuteczniejszym skrytobójcom w historii. Nikt nie wie jak wygląda, a jego znakiem rozpoznawczym jest wytatuowany kod kreskowy na potylicy, którego dwie ostanie cyfry to 47. Reżyserii podjął się młody, utalentowany Aleksander Bach, który zyskuje uznanie w świeci filmu. Jako ciekawostkę zdradzę wam, że Aleksander to nasz rodak, urodzony w Lublinie. W rolę agenta 47 wcielił się Rupert Friend. Obok niego zobaczymy także: Hannah Ware, Zachary’go Quinto, Emilio Rivera, oraz Thomas’a Kretschmann’a. Dystrybucją w Polsce zajmie się Imperial CinePix, a na spotkanie z Hitmanem możemy się udać już 28 sierpnia br.
.firstpage, .lastpage {display: none;}