Zapowiedzi kinowe.Październik/Listopad.

Ten wczesnozimowy okres, wraz ze swoją mało atrakcyjną aurą nie sprzyja raczej spacerom i powoduje, że wolny wieczór wolimy spędzać w zaciszu domowego ogniska.Wskazane nawet jest byśmy po ciężkim dniu mogli ochłonąć i zrelaksować się z lampka dobrego wina bądź innego szlachetnego trunku o złocistym kolorze i zasiąść przed jakimś dobrym serialem lub książką. Jednak równie dobrze możemy wybrać się do kina i tam spędzić miły wieczór, a uwierzcie mi będzie w czym wybierać. Czeka na nas kilka naprawdę dobrych produkcji.23 październik - "Wzgórze krwi".

Oryginalny tytuł: Crimson Peak
Produkcja: USA
Gatunek: Horror
Reżyseria: Guillermo del Toro
Scenariusz: Guillermo del Toro, Matthew RobbinsGotycki horror w reżyserii Guillermo del Toro („Labirynt Fauna”, seria „Hellboy”) zrealizowany z niezwykłą dbałością. Fabuła osadzona jest w XIX wieku w mrokach górzystego hrabstwa Kumbria. Opowiada o młodej aspirującej pisarce Edith Cushing – Mia Wasikowska, która po rodzinnej tragedii przeżywa trudny okres. W jej życiu pojawia się nowy tajemniczy i intrygujący
mężczyzna Thomas Sharpe – Tom Hiddlestone. Kobieta waha się pomiędzy miłością do swojego przyjaciela z dzieciństwa, a pokusie wobec tajemniczego nieznajomego. Próbując uciec od swojej mrocznej przeszłości, trafia do domu, gdzie przychodzi żyć jej u boku pożądanego Thomasa i jego siostry Lady Lucille Sharpe- Jessica Chastain. Edith nie wie jeszcze, że Thomas nie jest tym za kogo się podaje, a dom w którym zamieszkała jest pełny duchów, krwawi i … pamięta.Trailer


23 październik – "11 minut".

Oryginalny tytuł: 11 minut
Produkcja: Polska/Irlandia
Gatunek: Thriller/Psychologiczny
Reżyseria: Jerzy Skolimowski
Scenariusz: Jerzy SkolimowskiRodzima produkcja w reżyserii Jerzego Skolimowskiego („Cztery Noce z Anną”, „Essential Killing”) utrzymana w kimacie thrillera psychologicznego. W rolach głównych zobaczymy m.in.: Andrzeja Chyrę, JanaNowickiego, Paulinę Chapko i Richard’a Dormer’a. Fabuła skupia się wokół tytułowych 11 minut. W tym czasie połączą się losy przypadkowych osób żyjących w wielkim mieście, których pasje splatają się ze sobą. Zazdrosny mąż i jego seksowna żona, hollywoodzki reżyser, diler narkotykowy, alpinista, uliczny malarz, grupa zakonnic, ekipa ratunkowa w pędzącej karetce, sfrustrowany uczeń,, sprzedawca hot-dogów i dziewczyna z psem. 11 minut z życia tych osób w nieoczekiwanej lawinie zdarzeń doprowadzi do jednej wielkiej katastrofy. Nowe dzieło Skolimowskiego będzie walczyć w przyszłorocznej gali rozdania Oskarów w kategorii najlepszy film nie anglojęzyczny. Obecnie jest laureatem dwóch nagród Złote Lwy (za najlepszy montaż i muzykę).


Trailer


6 listopad – "Spectre".

Oryginalny tytuł: Spectre
Produkcja: USA/Wielka Brytania
Gatunek: Sensacyjny
Reżyseria: Sam Mendes
Scenariusz: John Logan, Robert Wade, Neal Purvis, Jez Butterworth
Kolejna część sagi, traktująca o agencie specjalnym MI6. Nowy James Bond stanie przed trudnym zadaniem odkrycia prawdy o tajemniczej przestępczej organizacji - Spectre. Jak się okazuję to globalna struktura terrorystyczna widmo. Klucz do rozwiązania sekretu stanowi informacja o przeszłości agenta 007. By wykonać to zadanie Bond będzie wiec musiał, cofnąć się do wczesnych lat swej działalności. Podobnie jak w poprzednich częściach główna rolę zagrał Daniel Craig.  U jego boku zobaczymy także: Monice Bellucci, Christoph’a Waltz’a, Lea Seydoux, oraz Ralph’a Fiennes’a. Za reżyserię odpowiada Sam Mendes. Początkowo twórcy w tej roli widzieli John'a Logan'a.


Trailer13 listopad – "Listy do M. 2".

Oryginalny tytuł: Listy do M. 2
Produkcja: Polska
Gatunek: Komedia/Romantyczny
Reżyseria: Maciej Dejczer
Scenariusz: Marcin Baczyński, Mariusz Kuczewski


Po sukcesie jaki odniosła ta romantyczno- komediowa opowieść z mikołajem w tle, twórcy postanowili o sobie przypomnieć, decydując się na drugą część uwielbianej przez większość, polskiej „opowieści wigilijnej”. Tym razem za obiektywem kamery zasiadł Maciej Dejczer. W drugiej części zobaczymy znane nam już z poprzedniej odsłony twarze: Tomasza Karolaka, Macieja Stuhra, Wojciecha Malajkata, Agnieszki Wagner, ale też pojawią się nowe gwiazdy polskiego ekranu. Wśród nich zobaczymy dawno już nieoglądaną na dużym ekranie Małgorzatę Kożuchowską. Od wydarzeń znanych z pierwszych „Listów do M.” mija cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj dalej nie może się zdecydować na zaręczyny z Doris, Wojtek i Małgosia zaadoptowali Tosię, jednak będą musieli się zmierzyć z innym problemem. Karina i Szczepan rozstali się, podobnie sytuacja ma się u kontrowersyjnego Mikołaja – Mela. Betty teraz wraz z nowym partnerem wychowuję jego synka Kazika. Czy Mel powróci w łaski jego dawnej partnerki i udowodni synowi, że naprawdę go kocha? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w „Listy do M. 2” Jeśli wierzyć zapewnieniom twórców, druga część ma zachwycić nas niesamowitą historią, ilością błyskotliwego humoru i gagów, które spowodują, że nie będziemy mogli przestać się śmiać, oraz momentami wzruszeń, które z kolei doprowadzą nas do konkluzji, że nie ma świąt bez prawdziwej miłości.


Trailer18 listopad- "Igrzyska Śmierci. Kosogłos.  
Część 2".

Oryginalny tytuł: The Hunger Games: Mockingjay Part 2
Produkcja: USA
Gatunek: Akcja/Sci-Fi
Reżyseria: Francis Lawrence
Scenariusz: Danny Strong, Peter CraigDla tych, którzy czytali trylogię, bądź widzieli poprzednie części jest to długo wyczekiwana zbawienna chwila. Tym, którzy jeszcze nie zapoznali się z twórczością Suzanne Collins, gorąco polecam – nie pożałujecie. W tej części fabuła skupi się wokół Katniss Everdeen i przywódcy Dystryktu 13. Bohaterowie będą zmuszeni stawić czoła Kapitolowi. Zacznie się krwawa walka już nie tylko o przetrwanie, ale też o dalsze „być albo nie być” całego narodu. Z pomocą Katniss przyjdzie Gale’a, Finnick, oraz bezwzględny Petaa, którzy pomogą jej w zabiciu prezydenta. To z czym przyjdzie się zmierzyć Katniss, jest o wiele trudniejsze od tego co przeżyła do tej pory na arenach Głodowych Igrzysk. Podobnie jak w poprzedniej części, reżyserią zajmie się Francis Lawrence, a w rolach głównych powrócą: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, oraz Julianne Moore.  W roli prezydenta wystąpi Donald Sutherland. Niestety jest to już ostatnia część sagi. Niewtajemniczonym pozostaje jeszcze trochę czasu by zapoznać się z wcześniejszymi częściami Igrzysk Śmierci, nie traćcie czasu.


Trailer


27 listopad – "Makbet".


Oryginalny tytuł: Macbeth
Produkcja: Francja/Wielka Brytania
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Justin Kurzel
Scenariusz: Jacob Koskoff, Todd Louiso, Michael LesslieKolejna próba ekranizacji dramatu Szekspira, którą podjęli producenci pamiętnego „Jak zostać królem”. Jest to opowieść o pasji, ambicjach, władzy, żądzy i szaleństwie. Tytułowy Makbet (Michael Fassbender) wraca z wyprawy wojennej. Na jego drodze pojawiają się wiedźmy, które w swym widzeniu przepowiadają, iż to on zostanie nowym królem. Niepohamowana ambicja i chęć władzy stworzy z lorda Makbeta potwora, który nie ustąpi nikomu i nie bacząc na konsekwencje osiągnie władzę. W końcu zgodnie z przepowiednią zostanie królem, lecz zasiadającym na tronie purpurowym od przelanej krwi, a za koronę, którą będzie z dumą nosił zapłaci szaleństwem. U boku Fassbender’a, zobaczymy również: Marion Cotillard, Sean’a Harris’a, Elizabeth Debicki, oraz Jack’a Reynor’a.  Amerykańscy krytycy filmowi porównują nowe dzieło Justin’a Kurzel’a do serii „Gry o Tron”. Czy będzie to równie udana produkcja? Już niedługo się przekonamy.Trailer

.firstpage, .lastpage {display: none;}