"Blindspot", czyli historia tajemniczych tatuaży.

"Blindspot: Mapa zbrodni" to kolejna propozycja, która zapowiada się bardzo obiecująco. Premierowy odcinek, stacja NBC wyemitowała 12 września br. i bardzo szybko podjęła decyzję o zamówieniu pełnego sezonu. Sama struktura serii może nieco przypominać kultowy już "Prison Break", w którym tatuaże na ciele Mike’a Scofield’a również przedstawiały mapę, a dokładniej plan więzienia, co było kluczowe dla całej fabuły serialu. Jednak poza tym wspólnym motywem jest to całkiem inna, bardzo epicznie opowiedziana historia.
W ruchliwym Nowym Yorku, na Times Square ktoś zostawia torbę z przyczepioną kartką z napisem: „zadzwoń po FBI” . Podejrzewając, że są to ładunki wybuchowe, na miejsce przyjeżdżają saperzy. Ku ich zdziwieniu, okazuję się, że w tajemniczej przesyłce znajduje się naga wytatuowana od stóp do głów kobieta, która w dodatku nic nie pamięta. 
Żeby było jeszcze ciekawiej jeden z tatuaży to imię
i nazwisko agenta federalnego. Tajemnicze tatuaże na ciele nieznajomej to swojego rodzaju mapa do popełnianych przestępstw. Każdy z nich kryje w sobie kolejną zagadkę i zarazem ukrytą wskazówkę przybliżającą widza do poznania tożsamości porzuconej, nagiej kobiety. Brzmi ciekawie?


Pikanterii całej opowieści dodaje dodatkowo doborowo wyselekcjonowana obsada serii. W roli tajemniczej, głównej bohaterki zobaczymy Jaimie Alexander, dobrze znaną fanom sagi Marvela. Większość kojarzy ją z pewnością z rolą Lady Sif z filmu "Thor", "Thor: Mroczny świat", lub serii "Agenci T.A.R.C.Z.Y.". U boku uroczej Jaimie, wystąpił również Sulivan Stapleton, znany głównie z roli w "300: Początek imperium", oraz "Trzy razy śmierć", a także nominowana do Oscara za "Sekrety i kłamstwa"Marianne Jean Baptiste.
Twórcami serii są Martin Gero i Greg Berlanti
W Polsce od 12 listopada br. Blindspot emitowane jest na Canal+ seriale.

Trailer


Jak dla mnie będzie to jeden z lepszych seriali tego roku i nie potrzebuję dodatkowej rekomendacji. Zdecydowanie przekonuję mnie fabuła wraz ze swoimi poplątanymi i niejasnymi wątkami, forma serii i jej klimat, no i oczywiście sama Jaimie Alexander.  
.firstpage, .lastpage {display: none;}