Krwią spłynie śnieg. "Gra o Tron" powraca z 6 sezonem - już wkrótce!

Sezon 6 będzie się składał z 10 epizodów, do którego zdjęcia ruszyły już w lipcu 2015 roku. Najprawdopodobniej końcem bieżącego roku cały sezon będzie już gotowy. Premiera pierwszego odcinka jest zapowiedziana przez stację HBO na kwiecień 2016 roku. 

Fabuła szóstej części sagi skupi się głownie na powieści „Pieśń” serii książek „Straży Lodu” i „Wiatry Zimy”, oraz znaczną częścią materiału z „Uczty dla Wron, oraz „Taniec ze Smokami”Zapytany o dalsze losy serii „Gry o Tron”, dyrektor wykonawczy Jeremy Podeswa powiedział:
„Teraz to co kręcimy w sezonie szóstym nie opiera się w ogóle na książkach autorstwa George R.R. Martina. Obecnie serial przekroczył fabułę dostępną w powieściach i scenariusz szóstego sezonu „Gry o Tron” pisany jest na nowo w ścisłej konsultacji z George ‘m Martin’em”. Podeswa potwierdził również, że akcja premiery nowego sezonu rozpocznie się dokładnie tam, gdzie zakończył się piaty sezon serii.

Po finale ostatniej części „Gry o Tron”, losy kluczowych postaci takich jak: Sansa Stark, Theon Greyjoy,  Stannis Baratheonem, Myrcella Baratheonem, oraz Jon Snow pozostały nieznane. Z wiadomych względów zaczęły się pojawiać coraz to ciekawsze spekulacje na temat wyżej wymienionych bohaterów sagi. Z tego co potwierdzili twórcy i producenci „Gry o Tron” na San Diego Comic-Con, wiemy na pewno, że w najświeższej odsłonie zobaczymy ponownie Sansa’e Stark i Theon’a Greyjoy’a , co sugerowałoby, że przeżyli oni skok z zamku Winterfell. Z tego samego źródła płyną wieści na temat postaci Jona Snow . On również zostanie „wskrzeszony” w szóstej odsłonie, ale w jaki sposób na razie nie wiadomo. Losy Snow’a i jego powrót, to teraz najbardziej strzeżona tajemnica.

Trailer

Jeśli wierzyć w zapewnienia producentów wykonawczych szósta seria „Gry o Tron” spłynie krwią na śniegu. Cokolwiek miałoby to znaczyć ,zapowiada się całkiem ciekawa kontynuacja tej znakomitej sagi. Nie pozostaje nic, jak czekać do kwietnia i życzyć sobie by ten nowy szósty sezon był o niebo lepszy od ostatniego i równie dobry co trzy pierwsze części. Czego Wam i sobie życzę.

[Aktualizacja] HBO ustaliło w końcu datę premiery najnowszego sezonu "Gry o tron". Już koniec spekulacji -  6 sezon startuje 24-04-2016r ! Jednocześnie wyciekły informacje o tym, że ta bijąca rekordy oglądalności saga będzie kontynuowana co najmniej do 8 sezonu.
.firstpage, .lastpage {display: none;}