"Lucyfer" nowe dzieło FOX szokuje i wzbudza kontrowersje już przed premierą !


Ostatnio mocno zauważalny jest trend, na ekranizacje komiksowe, które cieszą się nadal  dużą popularnością. Każdy z nas widział zapewne, nie jedną taką produkcję. Największe dwie wytwórnie, które rywalizują ze sobą praktycznie od zawsze to Marvel i DC Comics. Każda z nich ma swoich superbohaterów i własne komiksy, które bardzo chętnie są adaptowane  na duży, bądź mały ekran. Obecnie pod szyldem DC Comics emitowany jest już drugi sezon serii "Gotham", z kolei Marvel  z dumą angażuje się w kolejne losy "Agentów Tarczy".  Początkiem 2016 r. DC Comics zszokuje nie tylko swego odwiecznego konkurenta, ale też i widzów.
W styczniu 2016 r. swoją premierę będzie miało nowe dzieło oznaczone logiem DC Comics- "Lucyfer", które obecnie zbiera zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze. Już sam tytuł potrafi budzić kontrowersje wokół serialu, jednak dominująca staję się tu fabuła, bo to właśnie ona stoi za falą licznych protestów.  Największym echem odbijają się te ze Stanów Zjednoczonych.
Protestujący domagają się zakazu emisji bluźnierczej serii, która wyśmiewa Boga i wartości chrześcijańskie, a propaguje szatana i całe zło jakie mu towarzyszy. Całe to zamieszanie jakie powstało wokół serii,  paradoksalnie może tylko pomóc w jej promocji.


Seria oparta jest o karty komiksu pod tym samym tytułem,  autorstwa Neila Gaimana, oraz Sama Kietha. Jak nietrudno się domyślić główną postacią jest w niej szatan – Lucifer Morningstar (Tom Ellis), który znudzony rządami w piekle postanowił przyjąć ludzką formę  i zamieszkać we współczesnym  Los Angeles (Mieście Aniołów). Pod maską przystojnego i lubiącego luksus mężczyzny, ukrywa cynizm, egoizm,  okrucieństwo i wysokiej klasy wyrafinowanie, a jednocześnie wyznaje jedną żelazną zasadę -  nigdy nie kłamie. Upadły anioł jest także właścicielem ekskluzywnego klubu nocnego "Lux", który jest istnym centrum dowodzenia Lucifera , to stąd wychodzi zło i zepsucie. W wolnych chwilach natomiast, odpoczywa przy winie w towarzystwie pięknych kobiet. W takim rytmie upływa mu jego ziemskie życie, aż do chwili, kiedy spotyka niezapowiedzianego gościa … najbardziej zaufanego anioła, który przychodzi do niego z ofertą od samego Boga.

Serialowa postać Lucyfera, była inspirowana wizerunkiem słynnego muzyka Davida Bowie’go  i tak też został ucharakteryzowany Tom Ellis- odtwórca głównej roli. U jego boku będzie można zobaczyć również: Lesley –Ann Brandt ("Spartakus", "Zombie Apocalypse"), Lauren German ("Hostel  II", "Teksańska masakra piłą mechaniczną"), Nicolas’a Gonzlez’a ("Jeździec bez głowy", "S.W.A.T"), D.B. Woodside’a ("Buffy", "24 godziny") i Rachael Harris ("Kac Vegas", "Solista"). Zwiastun

Seria ma być utrzymana w lekkim tonie ze sporymi elementami cynizmu i czarnego humoru. Klasyfikowana jest jako kryminał/fantasy. Autorem scenariusza, reżyserem, oraz producentem wykonawczym jest Tom Kapinos, twórca popularnej serii – "Californication". Swoją premierę "Lucyfer" będzie miał 25 stycznia 2016r. na kanale FOX. Jak na razie nie ma żadnych potwierdzonych informacji , czy seria będzie też dystrybuowana w naszym kraju i kto się tego zadania podejmie. 


[AKTUALIZACJA]  Od 05-02-2016r serię "Lucifer", można oglądać w serwisie VOD , na kanale tematycznym seriale+
.firstpage, .lastpage {display: none;}