Wszyscy oszaleli na punkcie disco i rocka... Nowa produkcja HBO już 15 lutego !

Martin Scorsese razem z wokalistą Rolling Stones Mickiem Jaggerem są producentami wykonawczymi nowej produkcji HBO. "Vinyl" zabierze nas w burzliwe lata 70- te i skupi się w głównej mierze na branży muzycznej tamtych lat. Premiera serialu będzie miała miejsce 15 lutego br. na kanale HBO. Na pierwszy sezon przewidziano 10 odcinków.
Akcja serii rozpoczyna się w momencie gdy epoka dzieci kwiatów odchodzi do lamusa, a rynek muzyczny zaczynają zdobywać świeże kapele , wyznaczając tym samym nowe trendy w muzyce. To czasy gdzie wszyscy oszaleli na punkcie punk rocka i disco. Wydarzenia przedstawione w serii mają miejsce w nowym Jorku. Pomysłodawcą i
inicjatorem całego projektu jest sam Jagger. 
Fabułę serii "Vinyl" tworzy historia dwóch przyjaciół związanych z branżą muzyczną przez blisko 40 lat (brzmi znajomo?) Głównym bohaterem jest szef wytwórni muzycznej - Richie Finestra (Bobby Cannavale), który robi wszystko by ocalić swój upadający biznes, oraz samego siebie. American Century Records czasy swojej  świetności ma już za sobą, a wciąż imprezujący Richie jest nieco oderwany od rzeczywistości. Dostaje jednak szansę od życia by stanąć na nogi i ocalić wytwórnię.
Partnerować mu będzie jego piękna żona - modelka i aktorka Devon Finestra (Olivia Wilde). Natomiast w postać bliskiego współpracownika Finestry wcieli się Ray Romano.W pozostałych rolach zobaczymy także: Ato Essandoh'a, Maxa Casella, Juno Temple, Andrew Dice Clay'a, oraz syna Micka Jaggera - James. 


Za scenariusz odpowiedzialny jest Terence Winter ("Rodzina Soprano", "Wilk z Wall Street", "Zakazane imperium"), który obok Scorsese i Jagger'a jest także trzecim współproducentem serii. "Vinyl"  początkowo miał być pełnometrażowym filmem jednak twórcy szybko zrezygnowali z tego pomysłu, twierdząc że nie możliwym  było by tak szczegółowo przedstawić ciemnej strony biznesu muzycznego w tak krótkim czasie. Na potwierdzenie tego, że czeka nas wybitna i oryginalna seria, przytoczę słowa Martina Scorsese, który zapytany o swój wkład w nowe dzieło HBO odpowiedział:  

"Jestem zaangażowany w każdy etap produkcji, wybór reżyserów, spotkania z ekipą i oczywiście dobieram muzykę. Po raz pierwszy skorzystałem z nagranych już utworów w filmie "Ulice nędzy". "Vinyl" to moje naturalne środowisko. Serial jest bliski mojemu sercu. Będę angażował się w każdy odcinek tak mocno, jak będzie to możliwe. Mam nadzieję, że znajdę również czas na wyreżyserowanie kilku innych telewizyjnych produkcji"."Vinyl" nie będzie serią dla grzecznych dzieci. Inspiracją do przedstawionej w nim historii były wspomnienia Micka Jaggera. Miało to pomóc w jak najdokładniejszym przedstawieniu mechanizmów jakie rządziły ówczesnym show biznesem. Przygotujcie się więc na gorzką muzyczną opowieść, dosyć mocno okraszoną sexem, narkotykami i nieustającą zabawą. 


 Trailer

.firstpage, .lastpage {display: none;}