Wraca uwodzicielska i demoniczna Vanessa. Znów powieje grozą.


Niesamowita Eva Green powraca z trzecim sezonem serii "Penny Dreadful". Ta uwodzicielsko demoniczna postać wniesie wiele zamieszania do nowej fabuły, oraz będzie nas na przemian - straszyć i intrygować. Razem ze swoimi przyjaciółmi, których znamy z poprzednich odsłon, stoczy kolejną krwawą bitwę z najmroczniejszym złem. Może tym razem bramy piekieł zatrzasną się na dobre ?


"Penny Dreadful" zadebiutował 11-go maja (w Polsce 10 listopada) 2014 roku i w dość krótkim czasie zyskał sobie rzesze fanów jak i przychylne opinie krytyków. Już po pierwszej odsłonie, seria, której twórcą jest John Logan zdobyła szereg wyróżnień i nagród. Premiera trzeciego sezonu miała miejsce wczoraj (05-05-2016r) w USA. Polska widownia musi jeszcze chwilę poczekać. Tak jak poprzednio, dystrybucją w naszym kraju zajmie się stacja HBO. Szczegółów co do planowanej daty premiery jeszcze nie ma, jednak biorąc pod uwagę poprzednią odsłonę, która miała kilkudniowe opóźnienie, domyślam się, że i tym razem będzie podobnie. Bądźcie czujni.Akcja serialu rozgrywa się w epoce wiktoriańskiej we wczesnej XIX wiecznej Anglii. Wówczas imperium brytyjskie rosło w siłę, panował wszechobecny dobrobyt, a przemysł przeżywał swój złoty okres. W konwenansach społecznych panowała tzw. "rygorystyczna moralność"- zakaz uzewnętrzniania uczuć, która i tak nie potrafiła zatrzymać gwałtownego rozwoju prostytucji. Szacuje się, że to właśnie w tym okresie była ona największa w Anglii i stanowiła nie lada problem. W tych realiach poznajemy pannę Vanesse Ives (Eva Green) główną bohaterkę serii, która zmaga się z demonami i siłami zła. Niezwykle urocza wiedźma, w swej przeszłości niejednokrotnie miała styczność z siłami ciemności. Więcej znajdziecie tutaj.Trzeci sezon obok oczywiście kontynuacji opowiadanej historii i wyjaśnień niedokończonych wątków wprowadzi także... chaos. Pojawią się nowe postacie, znane wszystkim dobrze z powieści grozy. Fabułę wzbogaci m.in  dr. Jekyll w tej roli Shazad Latif, oraz dr. Seward (Patti Lupone) stawiająca pierwsze kroki w w dziedzinie zaburzeń psychologicznych; swoje techniki będzie testowała właśnie na głównej bohaterce. Do obsady dołączyli także: Wes Studi, Sam Barnett i Jessica Barden.Wspomniany wcześniej chaos uzewnętrzni się w prawie każdym aspekcie. Działający do tej pory razem główni bohaterowie zostaną rozdzieleni i skazani na siebie. Elegancką i wytworną Vanessę poznamy z nieco innej strony. Z szykownej i dystyngowanej damy stanie się pogrążoną w rozpaczy kobietą, której daleko do modnych strojów i uczesań. Również Sir Malcolm (Timothy Dalton) zmieni nieco swoje upodobania, gdzie w odległej Afryce w taniej spelunce będzie spędzał całe dnie. Z kolei nasz przyjaciel Frankenstein również doświadczony przez los odda się nowej pasji - heroinie. Jednak najbardziej zaskakująca i wprowadzająca wiele chaosu zdaje się być nowa wizja Logana, który jak sam mówi: 

"Trzeci sezon wprowadzi wiele zmian, co jest dla nas dobrą strategią. Opuścimy wiktoriański Londyn i zobaczymy trochę świata."


Zatem niech chaos zdominuje ten sezon. Wierząc w te zapewnienia dobrej strategi, trochę niechętnie opuszczam XIX wieczny Londyn, ufając że i tym razem się nie zawiodę.
.firstpage, .lastpage {display: none;}